Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Rynek mieszkaniowy bez kompromisów

MULTICOMFORT Saint-Gobain partnerem konferencji Polski Rynek Mieszkaniowy 2017

Ożywienie branży budowlanej przywołało temat konieczności zróżnicowania oferty deweloperskiej. Na konferencji Polski Rynek Mieszkaniowy swoje stanowisko zaprezentowali eksperci MULTICOMFORT Saint-Gobain i Krajowej Agencji Poszanowania Energii, prezentując model biznesowy budowy domów niskoenergetycznych. W tegorocznej konferencji wzięło udział 388 przedstawicieli branży deweloperskiej i budowlanej.

W ostatnich miesiącach branża budowlana odnotowuje pozytywny trend. Zgodnie z raportem Głównego Urzędu Statystycznego tylko w pierwszych pięciu miesiącach wydano o 38,3 proc. więcej pozwoleń lub zgłoszeń projektów budowlanych niż w 2016 r. O 21,7 proc. wzrosła również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. – Saint-Gobain od dwudziestu lat wspiera w Polsce deweloperów, dostarczając wysokiej jakości innowacyjne systemy budowalne. Nasze produkty tworzą takie obiekty, jak Sky Tower we Wrocławiu, Dworzec Łódź Fabryczna czy łódzkie Lofty u Scheiblera – mówi Piotr Dąbkowski, Krajowy Menadżer Sprzedaży MULTICOMFORT i PREFAB. – Prezentujemy jednak odrębne podejście, jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe. To, co przyciąga konsumenta, traci status wartości dodanej dla mieszkańca. Konsjerż w holu czy SPA na terenie osiedla nie mają znaczenia, jeśli w zakupionym mieszkaniu doskwiera problem hałasu lub wilgoci. Opracowana w ostatnich latach biznesowa formuła programu MULTICOMFORT Saint-Gobain stanowi kompleksową ofertę dla deweloperów, którzy swoim klientom pragną zaoferować unikalny standard komfortu, ekologiczne materiały i technologię zapewniającą oszczędności. Komfort w słowniku Saint-Gobain oznacza zapewnienie na co dzień wygody wszystkim zmysłom. W domach z certyfikatem czujemy, słyszymy, widzimy i oddychamy swobodnie, dzięki czemu pracujemy i odpoczywamy efektywnie, nie martwiąc się alergenami, zanieczyszczonym powietrzem, rosnącymi kosztami energii czy głośnym sąsiedztwem.

Program MULTICOMFORT Saint-Gobain rozwijany jest w Polsce i na świecie od 2011 roku. Obiekty modelowe to domy jednorodzinne, bliźniaki, osiedla mieszkaniowe, biurowce, szkoły oraz szpitale. Do ich zbudowania partnerzy programu wykorzystali różne technologie, jak np. tradycyjną murowaną, szkielet drewniany i prefabrykaty. W 2016 roku wprowadzono na rynek kompleksowy proces certyfikacji domów niskoenergetycznych. Został on wdrożony z sukcesem przez kilka polskich firm, które budują według jego założeń w kraju oraz zagranicą.

Więcej informacji na:
www.multi-comfort.pl
www.saint-gobain.pl/multicomfort