Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

„Polskie domy drewniane – żyj w zgodzie z naturą” – nowy projekt Lasów Państwowych

Lasy Państwowe zapowiedziały budowę drewnianych domów pod wynajem i stworzenie oferty preferencyjnych kredytów pod budownictwo drewniane.

Wsparcie rozwoju budownictwa drewnianego to cel współpracy ministerstwa środowiska z Lasami Państwowymi. Porozumienie w tej sprawie podpisali szef resortu środowiska Jan Szyszko i dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski.

Zespół roboczy składający się z przedstawicieli administracji rządowej, branży drzewnej i instytutów badawczych będzie miał za zadanie m.in. stworzyć nowe miejsca pracy na terenach niezurbanizowanych. Kolejny element programu to budowa drewnianych domów pod wynajem na niezalesionych terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. „Leśnicy chcą też budować małe drewniane hotele oraz remontować ośrodki wczasowe. Drewno może być wykorzystywane w budownictwie mieszkalnym i kubaturowym. Dlatego inicjatywa Lasów Państwowych może się wpisać w rządowy program Mieszkanie Plus” – podano w komunikacie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Dyrektor Lasów Państwowych mówił, że w ramach programu możliwe jest powstanie systemu kredytowania budownictwa z drewna dla prywatnych właścicieli gruntów. Adresatami byliby ci, którzy posiadają własne działki, albo też mogą je kupić korzystając z linii kredytowej zmiękczanej przez fundusz świadczeń socjalnych.