Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Początek konsultacji publicznych M+

Ruszyły konsultacje publiczne dotyczące lokalizacji mieszkań z programu Mieszkanie Plus. Bydgoszcz, Opole, Lublin i Szczecin – to miejsca pierwszych spotkań wojewodów z samorządowcami.

„W każdym z miast wojewodowie zaprosili do konsultacji samorządowców, żeby poznać ich oczekiwania związane z funkcjonowaniem i działaniem Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN)” – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Podczas konsultacji z samorządami lokalnymi, zarówno powiatowymi jak i gminnymi, zostaną zaprezentowane zasady działania KZN i możliwości, które program daje gminom i lokalnym społecznościom. „Chodzi o to, żeby z szansy mieszkania, które będą powstawały przy udziale Krajowego Zasobu Nieruchomości mogły skorzystać zarówno gminy, w których są nieruchomości Skarbu Państwa już przygotowane pod budownictwo mieszkaniowe, jak również gminy, które mają własne działki budowlane albo uzbrojone i potrzebują kapitału na budowę mieszkań” – tłumaczył Szymon Huptyś, rzecznik prasowy MIB.

KZN zależy na poznaniu opinii gmin dotyczących lokalizacji mieszkań z opcją dojścia do własności i uzyskaniu akceptacji gmin dla konkretnych lokalizacji. „Chodzi o to, żeby powstające budynki dobrze komponowały się z otoczeniem, ich funkcjonowanie nie powodowało obciążenia finansowego gmin i aby były akceptowane przez lokalne społeczności”.