Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Pierwsze w tym roku krakowskie Targi Mieszkań i Domów już za nami!

 • Nowy_Adres_14
 • Nowy_Adres_13
 • Nowy_Adres_12
 • Nowy_Adres_11
 • Nowy_Adres_10
 • Nowy_Adres_09
 • Nowy_Adres_08
 • Nowy_Adres_07
 • Nowy_Adres_06
 • Nowy_Adres_05
 • Nowy_Adres_04
 • Nowy_Adres_03
 • Nowy_Adres_02
 • Nowy_Adres_01
 • Nowy_Adres_15

W weekend 27-28 lutego w hali EXPO Kraków odbyły się Targi Mieszkań i Domów. Zwiedzający mogli zapoznać się z bogatą ofertą deweloperów oraz wziąć udział w seminariach ze specjalistami z zakresu finansów, najmu i projektowania wnętrz.

Lutowe Targi Mieszkań i Domów z hasłem przewodnim: „Wiosna mieszkaniowa”, przyniosły wiele nowości: strefy specjalne, udogodnienia na hali dla Zwiedzających i Wystawców, rozbudowaną sekcję merytoryczną. Zwiedzający mieli możliwość zapoznać się z ofertą ponad 100 wystawców, którzy przygotowali dla nich specjalne rabaty i promocje. Swoje inwestycje zaprezentowali najwięksi gracze na krakowskim rynku deweloperskim, m.in.: ATAL SA, LC Corp SA, EKO-PARK SA. W bogatej ofercie deweloperów nie zabrakło nowości. Swoją najnowszą inwestycję zaprezentował m.in. INTER-BUD. M House to 10-cio piętrowy budynek o nowoczesnej architekturze przy ul. Meiera, w okolicach Alei 29 Listopada z szeroką ofertą mieszkań, kwalifikujących się do programu MdM. Z kolei NEO DOM zaprezentował interesującą inwestycję przy ul. Węgierskiej 8, a więc w samym sercu Starego Podgórza. Jest to inwestycja, która powstała z połączenia historii ze współczesnością, wiekowej kamienicy i nowoczesnego wykończenia. W wyniku adaptacji starej kamienicy powstało tu 49 mieszkań w wysokim standardzie.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się inwestycja Buncha Park – pierwsze osiedle „z widokiem na zdrowie”, wykorzystujące lecznicze działanie gradierni oraz inwestycja Lwowska 1, oferująca apartamenty pod wynajem. To pierwszy w Krakowie tego typu obiekt, zbudowanym od podstaw, a sprzedawany w systemie inwestycyjnym. Uwagę zwiedzających przykuła firma EKO PARK, której stoisko otrzymało wyróżnienie: 1 miejsce za najlepsze stoisko na Targach. To znany deweloper, który zaprezentował debiutującą inwestycję Art City – nowy kompleks mieszkaniowy z zapleczem usługowym w dzielnicy Grzegórzki, którego projekt przygotowała renomowana pracownia architektoniczna Artur Jasiński i Wspólnicy.

Odwiedzający targi mogli także poszerzyć swoją wiedzę i rozwiać wątpliwości związane z kupnem mieszkania. Dzięki darmowym seminariom, które poprowadzili eksperci od lat zajmujący się rynkiem nieruchomości, każdy mógł uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania. Prelekcje zostały podzielone na dwa panele tematyczne: Strefa Najmu i Zakupu oraz Mieszkania Na Kredyt. W pierwszym z bloków tematycznych Dariusz Kwiatkowski z zespołu Bezpieczny Zakup Nieruchomości przybliżył tematykę praw konsumenta, a mecenas Rafał Kus Z Polskiego Związku Firm Deweloperskich uświadomił, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie nieruchomości oraz jakie ułatwienia i utrudnienia w tym zakresie oferuje nam polskie ustawodawstwo. Piotr Magiera z Tecnocasa podpowiadał, jak bezpiecznie przeprowadzić transakcję na zakup mieszkania z rynku wtórnego, a Józef Kajta ze Stowarzyszenia Mieszkanicznik zaprosił właścicieli i najemców na prelekcję poświęconą praktycznym aspektom umowy najmu. Dla tych, którzy planują zakup małego mieszkania i zastanawiają się jak je urządzić Barbara Gniewek z NEFA Architekci omówiła złote zasady projektowania niewielkich przestrzeni.

Dla zainteresowanych zakupem mieszkania przy wsparciu kredytem, pomocny był drugi panel tematyczny, przedstawiający kwestie związane z rynkiem kredytowym. Na początek Maciej Wojtaszek z Open Finance S.A. przedstawił zagadnienia związane ze zdolnością kredytową. Następnie Rafał Koziara z Metro Finance przedstawił: Kredyt hipoteczny bez tajemnic. O marżach, prowizjach i opłatach związanych z kredytem opowiedział Mirosław Piróg z Doradztwa Kredytowego Konsul. Z kolei Katarzyna Odrzywołek z Notus podpowiadała, jak wziąć kredyt, żeby później go spłacić.

Obok ciekawych prelekcji, zwiedzający mogli również skorzystać z doradztwa finansowego na stoiskach Banku BHP, Doradztwa kredytowego KONSUL, enerKredyt Sp. z o.o. i Open Finance S.A. Natomiast Ci, którzy są trakcie planowania i urządzana nowego mieszkania mogli zapoznać się z ofertami wykończeń i poradami projektantów na stanowiskach Excellent S.A, czy BoConcept. Podczas, gdy rodzice poznawali tajniki rynku finansowego, zapoznawali się z ofertami Wystawców i planowali urządzenie wymarzonej nieruchomości, ich pociechy mogły poszaleć na placu zabaw pod opieką wykwalifikowanych animatorów BabyDay.

Kolejne Targi Mieszkań i Domów organizowane przez Nowy Adres S.A. odbędą się jesienią – 1 i 2 października, także na terenie EXPO Kraków.

Marta Maniecka