Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Pierwsza jesienna Giełda Domów i Mieszkań już za nami

Zainteresowanie mieszkaniami wciąż jest wysokie – to pierwszy wniosek z kolejnej Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań. Oferta nieruchomości z rynku pierwotnego pozostaje spora, ale również zapotrzebowanie na nowe mieszkania nie maleje.

W miniony weekend 123. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań była okazją do spotkania deweloperów i zainteresowanych rynkiem nieruchomości. Możliwość poznania bliżej deweloperów, zadania pytań, rozwiania wątpliwości i porównania wielu ofert z regionu w jednym miejscu – to wszystko czekało na odwiedzających cyklicznie organizowane targi w Centrum Targowym Chemobudowa przy ul. Klimeckiego 14 w Krakowie. Goście mieli do dyspozycji liczne oferty specjalne i promocje.
Każdy klient targów otrzymał bezpłatny Katalog Giełdowy ze szczegółowym planem stoisk, listą wystawców, mapą Krakowa z zaznaczonymi aktualnie realizowanymi inwestycjami deweloperskimi, jak również dawką wiedzy z rynku mieszkaniowego.

Klienci targów wzięli udział w panelu związanym z tematyką nieruchomości. Wysłuchali m.in. wykładu „Najlepsze mieszkania na wynajem, rodzaje mieszkań” Jarosław Knapa z Krakowskiej Grupy Multimedialnej KGM i dowiedzieli się „Jak najtaniej sfinansować zakup nieruchomości w oparciu o nową ustawę o kredytach hipotecznych” z prezentacji Alberta Opoki z Phinance.

Organizatorzy targów – Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań zapewnili też gościom sposobność do skorzystania z bezpłatnej porady prawnej. Mogli oni wraz z ekspertami skonsultować umowę deweloperską i wybrać najbardziej korzystne oferty kredytowe, a także wyjaśnić kwestie związane z finansowaniem nieruchomości. Dla mierzących się z aranżacją zakupionego mieszkania pomocą służyli dyplomowani architekci wnętrz – przedstawiali najnowsze trendy i podpowiadali ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Dla najmłodszych uczestników przygotowano kolorowy plac zabaw, gdzie można było pozostawić dzieci pod profesjonalną opieką.

Giełda Domów i Mieszkań była okazją do zaprezentowania interesujących nowości. Deweloper AWIM Grupa Inwestycyjna po raz pierwszy zapoznał klientów z inwestycją „Wzgórze Witkowickie” – osiedlem domów jednorodzinnych w północnej części Krakowa, a inwestor Polskie Domy przybliżył projekt „Kossak Residence” przy Placu Kossaka na Starym Mieście. Wśród wystawców znaleźli się też: Fronton (Osiedle Sosnowiecka, Apartamenty Waleczna), Convector Development (Czyżewskiego 1), Bryksy (Steam Park, Lipska), Start (!, Enklawa Rodzinna), GL Development (Osiedle Złotej Jesieni, Apartamenty Lema), Nowa 5 Dzielnica, Inter-Bud Developer (Piasta Towers, Wiślane Tarasy, M House, Grzegórzki Park, Os. Bobrzyńskiego), Lokum Deweloper (Lokum Vista, Lokum Siesta), SM Śnieżka (Zespół trzech budynków wielorodzinnych przy ul. Agatowej w Krakowie), Dasta Invest (Inwestycja przy ul. Dąbskiej/Lema, Inwestycja przy ul. Hynka, Inwestycja przy ul. Marii Dąbrowskiej), Dobra Forma, Wawel Service (Piasta Park, Krygowskiego II, Apartamenty przy Wiśniewskiego, Krygowskiego, Białoprądnicka, Lema, Halszki 28A, Zawiła), Arkada Inwestycje (Zabłocie Concept House, Willa przy Grottgera), Bunscha Park.

Najbliższa edycja targów odbędzie się 14 i 15 października, więc ci którzy nie mogli pojawić się na edycji wrześniowej będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu już niedługo.

Więcej informacji na www.gielda.sbdim.pl