Osiedle Akademickie - Kraków

Gotowe do odbioru - Mieszkanie
Cena na m2: 5.323 zł
Adres: Stanisława Skarżyńskiego, Kraków, Polska
Dostępne powierzchnie: 45,79 - 57 m2
WWW: www.akopol.com

Szczegóły inwestycji:

Inicjatywa budowy osiedla, w którym mieszkania przeznaczone są dla członków społeczności akademickiej spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska akademickiego. Zdecydowanie pozytywną opinię wyraziło m.in. Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa.
W ciągu kilku lat powstało piękne osiedle, niskich trzypiętrowych domów, które docelowo będzie liczyło około 500 mieszkań wznoszonych z tradycyjnych materiałów ceramicznych. W przyziemiach budynków mieszczą się garaże oraz komórki lokatorskie. Dużą wagę została przywiązana do zapewnienia wysokiej izolacyjności termicznej mieszkań co w sposób istotny przyczynia się do ograniczenia kosztów ogrzewania. Media w mieszkaniach (zimna woda, centralna ciepła woda oraz centralne ogrzewanie) są indywidualnie opomiarowane. Osiedle budowane jest z myślą o pracownikach nauki, oświaty, kultury, usług zdrowotnych oraz administracji publicznej.

Po ukończeniu budowy przybędzie miastu piękne osiedle niskich, trzypiętrowych domów. Między budynkami znajdują się obszerne tereny zielone zapewniające możliwość wypoczynku a centrum osiedla stanowić będzie wydłużony plac krzyżujący się z głównym ciągiem spacerowym przecinającym osiedle w kierunku północno – południowym.

Projektantem Osiedla jest były Dziekan Wydziału Architektury prof. dr hab. Wacław Seruga. Zarówno architektura, urbanistyka osiedla jak i układ funkcjonalny mieszkań są bardzo wysoko oceniane zarówno przez mieszkańców, jak też przez zainteresowanych zakupem mieszkań na osiedlu. Powierzchnia mieszkań jest bardzo zróżnicowana, od około 30 m2 do 130 m2, od niewielkich “garsonier” po dwupoziomowe mieszkania z obszernymi tarasami.

Osiedle Akademickie położone jest pomiędzy ulicami Skarżyńskiego a Bora Komorowskiego. Położenie osiedla na terenach dawnego lotniska, na stoku nachylonym w kierunku południowym wyróżnia go dobrymi warunkami klimatycznymi. Sieć drogowa i układ komunikacji zbiorowej zapewniają szybki dojazd do centrum Krakowa, jak i dobre połączenie z ciągami komunikacyjnymi na kierunkach wschód – zachód oraz północ – południe, a również dobre połączenie z układem dróg zamiejskich.

Mapa
Pola oznaczone symbolem * są wymagane.

Skontaktuj się z deweloperem:

Generalny wykonawca:

Deweloper | Akopol

Akopol Sp. z o.o. jest jednoosobową spółką Politechniki Krakowskiej, która posiada 100% udziałów. Uczelnia posiada pełną kontrolę nad…
Czytaj więcej

Podobne Inwestycje

Gotowe do odbioru

Bunscha Park

Pierwsze osiedle z widokiem na zdrowie Bunscha Park powstało… Więcej

5.247 za m2
Gotowe do odbioru

Domy w Grzebowilku

Trzeci etap pięknie zlokalizowanego osiedla obejmuje kilkanaście komfortowych domów… Więcej