Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Nowoczesne rozwiązania dla studenta

W dawnej fabryce Telpodu na Zabłociu powstaje nowoczesny akademik.

Właśnie rozstrzygnięto studencki konkurs architektoniczny na projekt jednostki mieszkalnej dla osób niepełnosprawnych w akademiku o nazwie Livinn Kraków. Konkurs zorganizował inwestor, firma Golub GetHouse, wraz z Wydziałem Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Pierwszy etap konkursu polegał na zaprojektowaniu pokoju dla osoby niepełnosprawnej i wygrał go zespół w składzie: Tomasz Jałocha z Polski, Ukrainka Yevheniia Krepsheva i Maria Barranco Fernandez z Hiszpanii.

Drugi etap konkursu będzie polegał na zaprojektowaniu standardowego pokoju, a trzeci – części wspólnych.


Uczestnicy konkursu doskonale odczytali „ducha” nowoczesnego akademika Livinn Kraków, w którym chcemy stworzyć przestrzenie sprzyjające rozwijaniu pasji i zainteresowań oraz integrowaniu społeczności. Będzie to miejsce bardzo przyjazne, dostępne, w którym nie będą istniały bariery – mówi Jakub Bartos, dyrektor ds. najmu w Golub GetHouse.


W akademiku znajdzie się ponad 700 łóżek w pokojach od 1- do 4-osobowych. Przestrzenie mieszkalne, których będzie 290, będą się składały z pokoju dziennego z wydzieloną przestrzenią do nauki, kuchni, sypialni i łazienki. Do dyspozycji lokatorów będzie szeroki wachlarz przestrzeni wspólnych: siłownia, sale do nauki i rozrywki, pralnia i taras. Tylko dla mieszkańców zostanie stworzona wewnętrzna strefa relaksu z drzewami i zielenią. Na parterze powstanie ogólnodostępna strefa usługowa ze sklepem, drogerią, restauracją i kawiarnią. Projekt przebudowy przygotowała znana krakowska pracownia architektoniczna IMB Asymetria. Generalnym wykonawcą inwestycji jest UNIBEP SA. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na połowę przyszłego roku, a obiekt będzie gotowy na przyjęcie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2019/2020.