Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Rośnie bank ziemi programu Mieszkanie Plus

Polskie Koleje Państwowe wytypowały kolejne 138 nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 118 hektarów na cele programy Mieszkanie Plus.

Wcześniej Krajowy Zasób Nieruchomości otrzymał z PKP SA około 600 hektarów gruntów. Te ostatnie znajdują się głównie w dużych miastach, takich jak Kraków, Gdańsk i Szczecin.

W związku z podpisanym 7 listopada listem intencyjnym pomiędzy PKP S.A., Krajowym Zasobem Nieruchomości oraz ministrem infrastruktury i budownictwa przekazano dwa wykazy, obejmujące łącznie 238 nieruchomości o powierzchni blisko 600 ha i szacunkowej wartości ok. 1,3 mld zł – poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik prasowy PKP SA Michał Stilger.

Do Krajowego Zasobu Mieszkaniowego przekazywane są także informacje od innych spółek Skarbu Państwa, takich jak Lasy Państwowe czy Agencja Mienia Wojskowego. Swoje informacje przekazują do systemu gminy. W ten sposób powstać ma ogólnopolski rejestr gruntów, z których wytypowane zostaną te, które nadają się do realizacji programu Mieszkanie Plus. Analiza dotyczy zarówno dużych miast, jak i ośrodków miejskich powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Ustawa o Krajowym Zasobie Mieszkaniowym weszła w życie we wrześniu zeszłego roku.