Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Najdroższe domy świata

sprzedaż mieszkań

Miesięcznik Forbes publikuje dzisiaj ranking najbogatszych Polaków. Częścią majątków miliarderów są często ekskluzywne rezydencje.

Miejsce pierwsze na liście najbogatszych Polaków zajmuje Sebastian i Dominika Kulczyk, wyceniani przez Forbes na kwotę 13 miliardów 898 milionów zł. Niewiele osób wie, że część tego majątku ulokowana jest nieruchomościach. Perłą w koronie majątku rodziny Kulczyków jest Willa Lonsdaleite wyceniana na 185 milionów dolarów. Rezydencja usytuowana jest w szwajcarskich Alpach, niedaleko St. Moritz na wzgórzu Suvretta. Sąsiadami jest między innymi rodzina Gucci.

Jak podaje Business Insider Polska, willa została jesienią zeszłego wystawiona na sprzedaż. Program o najdroższej willi w Szwajcarii przygotowała amerykańska telewizja. Został od wyemitowany w cyklu Secret Lives of the Super Rich. Jak stwierdziła w rozmowie z CNBC Senada Adzem, ekspertka ds. luksusowych nieruchomości z Douglas Elliman Real Estate, pałac zaprojektowano tak, by bogaczom opadły szczęki. Wybudowana kilka lat temu rezydencja ma między innymi centrum rekreacyjne ze SPA i podziemnym jeziorem wielkości jednego hektara. Całość składa się z siedmiu pięter, a obok rezydencji zainstalowano prywatny wyciąg krzesełkowy.

Nie jest to jednak najdroższa nieruchomość w Europie. Rekord należy do Villa Les Cedres na Lazurowym Wybrzeżu, która wyceniana jest na 350 milionów Euro. Usytuowana w sercu francuskiej riwiery na obszarze 14 hektarów nieruchomość ma nie tylko piękny park, ale też prawdziwy pałac wielkości 1700 metrów kwadratowych. Wybudowany w 1830 roku budynek ma 14 sypialni, salę balową, bibliotekę z 3000 książek, kręgielnię, basen, kino, kaplicę i ogród zimowy. Atrakcją rezydencji jest także ogród botaniczny z 15 tysiącami gatunków rzadkich roślin posadzonych w 20 szklarniach.