Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Mieszkanie Plus za kilkaset złotych

W Białej Podlaskiej oddano do użytkowania mieszkania w programie Mieszkanie Plus. Miesięczne opłaty za 50 metrowe mieszkanie wraz z opłatami eksploatacyjnymi ustalono na kwotę 800 zł.

Wynajem mieszkania 40 metrowego ma kosztować jeszcze mniej bo 650 zł. W ciągu najbliższych kilku tygodni do trzech nowych bloków wprowadzą się 184 rodziny. W kwietniu w ramach tego programu oddano już 96 lokali w Siedleminie koło Jarocina.
Zgodnie z założeniami w ramach programu Mieszkanie Plus mają powstawać głównie zorganizowane kompleksy mieszkaniowe, w których istotne mają być części wspólne, place zabaw dla dzieci i zieleń. Preferowane mają być lokalizacje z bliskim dostępem do przystanków tramwajowych i autobusowych. Rząd zapowiada, że w ciągu kilku lat chciałby rozpocząć budowę nawet 2 milionów mieszkań. Aktualnie BGK Nieruchomości, które jest operatorem programu Mieszkanie Plus przygotowuje 25 tysięcy mieszkań, 2 tysiące jest w budowie. Szacuje się, że w Polsce nawet 40 procent ludności nie ma szans na otrzymanie kredytu hipotecznego, nie stać ich też na wynajem na warunkach komercyjnych. To około 15 milionów Polaków.