Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Mieszkanie Plus w Krakowie

BGK Nieruchomości ogłosił konkurs architektoniczny na projekt osiedla na Klinach w ramach programu Mieszkanie Plus. Na 18 hektarach powstanie około tysiąca mieszkań.

Założenia BGK Nieruchomości są bardzo ambitne. Na kilkunastu hektarowym osiedlu powstać ma osiedle zrównoważone, przyjazne dla mieszkańców. Na terenie osiedla znajdzie się żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa, przychodnia i punkty handlowo – usługowe. Kilkaset metrów od osiedla powstanie stacja kolejki aglomeracyjnej. Aż 25 procent powierzchni zajmą place zabaw, zielone skwery i park.
Pracownie projektowe mogą zgłaszać projekty urbanistyczne do 21 maja.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty na początku sierpnia. Na 8 sierpnia zaplanowano konsultacje społeczne. W przeprowadzenie konkursu zaangażował się krakowski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. W komisji oceniającej prace oprócz architektów i organizatorów znajdą się przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa. Dla zwycięzców przewidziano nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych. Każda z pracowni, która zostanie zakwalifikowana do konkursu otrzyma na wykonanie pracy 30 tysięcy złotych.