Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Mieszkanie Plus powstanie na Klinach?

Duże osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus może powstać w Krakowie na Klinach na terenie 48 ha. Spółka BGK Nieruchomości planuje wybudować bloki w Swoszowicach dla ok. 35 tys. mieszkańców.

Urzędnicy miejscy poinformowali, że nieruchomość została nabyta od deweloperów przez BGK Nieruchomości. Na 48 ha na Klinach-Południu powstałoby ok. 10 tys. mieszkań dla 35 tys. mieszkańców. Wcześniejsze grunty brane pod uwagę to m.in. 20-hektarowy teren na Rybitwach i 2-hektarowy na Ruczaju.

Dla części radnych dzielnicowych i miejskich niepokojąca jest konieczność wybudowania nowych dróg i infrastruktury np. szkół, żłobków czy przedszkoli. Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa podaje, że będą teraz prowadzone rozmowy na temat wytycznych planu miejscowego. Sprawy kanalizacji, miejskiej sieci ciepłowniczej i dróg będą omawiane z wiceprezydentem Tadeuszem Trzmielem. W lokalizacji, gdzie miałoby powstać osiedle, czyli na południowy zachód od ulicy Zawiłej, brakuje też wyjazdów i zjazdów dla samochodów oraz miejsc parkingowych. Kulig mówi, że „Spółkę interesują również inne rozwiązania komunikacyjne” – chodzi o planowany przystanek kolejowy.

Szczegóły mają zostać podane po ewentualnym zakończeniu negocjacji z potencjalnymi partnerami.