Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

„Mieszkanie Plus” – coraz więcej działek

„Za chwilę będziemy mieli wysyp inwestycji” w ramach programu Mieszkanie Plus – mówił Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości. Zgromadzono już blisko 1 mln mkw. powierzchni działek.

„Koniec tego roku i początek przyszłego roku to naprawdę nasza obecność już prawie we wszystkich miastach, które się zgłosiły z prawie całej Polski”. Co więcej, według Muszyńskiego, program powinien działać w perspektywie 10, 20 lat, a w tym tygodniu rozpoczęły się budowy kolejnych inwestycji – w Gdyni i Wałbrzychu.

Muszyński przypominał, że w marcu rozpoczął się konkurs dla architektów na koncepcję modelowego domu wielorodzinnego w ramach programu „Mieszkanie Plus”. W konkursie przewidziano trzy nagrody oraz trzy wyróżnienia na łączną kwotę 180 tys. zł. W ramach założeń konkursowych budynki muszą być przyjazne dla rodziny i lokalnej społeczności, a koszt ich budowy nie może przekraczać 2 tys. zł netto za mkw. W ubiegłym tygodniu zakończono pierwszy etap konkursu wyłaniając z 75, 12 prac, które zakwalifikowały się do etapu drugiego, w którym zadaniem będzie opracowanie rozwiązania dla konkretnej działki w Katowicach – nie dla teoretycznej, jak w etapie pierwszym. Z dwunastu prac wybrane będzie pierwsze, drugie, trzecie miejsce i trzy wyróżnienia, poznamy je 12 września podczas uroczystej gali połączonej z wystawą prac.