Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Mieszkanie dla Młodych znów dostępne

najem gotowe do odbioru

Są dostępne nowe środki w programie Mieszkanie dla Młodych. Wnioski będzie można składać od 8 sierpnia, ale pieniądze mogą wyczerpać się bardzo szybko – nawet po 1-2 dniach.

Dostępna kwota to ok. 67 mln zł, powinny wystarczyć na dofinansowanie dla ok. 2,6 tys. wnioskodawców. „Banki będą mogły rejestrować wnioski za pomocą specjalnego oprogramowania dostarczonego przez BGK, od 8 sierpnia aż do wyczerpania puli” – podaje zastępca dyrektora departamentu usług agencyjnych w BGK – Przemysław Osuch. Instytucje finansowe jednak jeszcze przed 8 sierpnia mogą prowadzić rejestr wpływających wniosków i wpisywać je w kolejności składania.

Osuch mówi: „przyjmując założenie znacznego zainteresowania zakupem mieszkań na rynku pierwotnym w województwie mazowieckim i wielkopolskim oraz na rynku wtórnym w województwie śląskim i dolnośląskim, przypuszczam, że pula wyczerpie się już po 1-2 dniach. Zachęcam by nie czekać z formalnościami do dnia wejścia w życie ustawy, tylko już dziś rozpocząć kompletowanie dokumentów”.

Dotychczasowe zainteresowanie dofinansowaniem do kredytu hipotecznego było spore. Limit z 2017 roku wyczerpał się już w styczniu, jednak dzięki nowym przepisom przyjmowanie wniosków zostanie wznowione do osiągnięcia poziomu 100 proc. planowanych na ten rok wypłat (746 mln zł), nie jak do tej pory 95 proc.