Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Ekskluzywny akademik na Zabłociu

akademik telpod

W dawnym budynku fabryki Telpod zwanym „żyletką” powstanie akademik dla około 700 studentów.

W postindustrialnym budynku powstanie 290 mieszkań różnej wielkości od jedno do czteropokojowych. Do dyspozycji studentów w obiekcie przewidziano strefę gier i rozrywki, siłownię, pralnię i rowerownię. W inwestycji nazwie Livinn Kraków znajdzie się także sala kinowa i salki do nauki. Można będzie też skorzystać ze wspólnej kuchni. W obiekcie przewidziano ogólnie dostępne powierzchnie handlowo- usługowe, w tym na 650 metrach kwadratowych znajdzie się sklep wielkopowierzchniowy. W Livinn Kraków przy ulicy Romanowicza 4 przewidziano stworzenie tarasu widokowego i wewnętrznego ogrodu. Inwestorem jest firma Golub GetHouse, a projekt przebudowy stworzyła pracownia architektoniczna IMB Asymetria.

Wspólnie z firmą CA Ventures International stworzymy nowoczesny akademik, wyróżniający się standardem i rozwiązaniami dotąd niespotykanymi na polskim rynku. Nasz partner ma ogromne doświadczenie w realizacji tego rodzaju budynków w Stanach Zjednoczonych oraz krajach Ameryki Południowej, gdzie wybudował obiekty oferujące łącznie ponad 10 tys. łóżek. Chcemy wykorzystać tę wiedzę i połączyć z naszą znajomością polskiego rynku.

Livinn Kraków będzie miejscem, które poprzez niezwykle rozbudowane udogodnienia dla studentów, stanie się doskonałą przestrzenią nie tylko do nauki, ale także do rozwoju kreatywności, realizacji różnorodnych pasji oraz tworzenia i integrowania społeczności – mówi Czarek Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse.

Zakończenie prac budowlanych przewidziano na połowę przyszłego roku.

Fot. Golub GetHouse