Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Ranking ekskluzywnych nieruchomości

ekskluzywne nieruchomości wille

Najdroższe apartamenty i wille w Polsce kosztują po kilkadziesiąt milionów złotych. Poznaj rekordzistów.

Jak podaje portal interia.pl, najdroższą willę w Polsce wyceniono na 105 mln zł. Dom usytuowany jest koło Piaseczna i należy do byłego kierowcy rajdowego. Na działce oprócz rezydencji znajduje się ogród, staw i sztuczna rzeka.

Na drugim miejscu uplasowano pochodzący z XVIII wieku pałac rodu von Donhoff w Drogoszach (Mazury). Zabytek jest w bardzo złym stanie technicznym i być może dlatego jego cena pomimo wysokiej wartości historycznej to jedynie 33 mln zł.

Miejsce trzecie należy do Krakowa. Apartamenty za 21 mln zł oferowano w inwestycji Angel Wawel. Atrakcją był tu zarówno metraż, prestiżowa lokalizacja jak i bardzo wysoki standard wykończenia. Na ścianach znajdowały się malowidła przedwojennego artysty Jana Bukowskiego. Zdaniem dziennikarzy portalu apartamenty można już kupić znacznie taniej.

Czwarta lokata przypadła dla XVIII-wieczny pałacu koło Zielonej Góry. Rezydencje wystawiono na sprzedaż za 20 mln zł. Ma aż 2500 metrów powierzchni i znajduje się na prawie siedmiohektarowej działce.

Pozycja numer pięć to willa w Konstancinie ulubionej lokalizacji warszawskich elit. Wystawiono ją na sprzedaż za 19,5 mln zł. Ponoć wymaga ona jednak drogich remontów. Wysokie są też miesięczne koszty utrzymania.

Poza obiegiem funkcjonują wille, rezydencje i apartamenty, których właściciele nie chcą zgłaszać do biur nieruchomości. Jedna z takich perełek zlokalizowana jest na terenie Krakowa. Kilkusetmetrowa rezydencja znajduje się w okolicach Woli Justowskiej i ma wartość ponad 20 mln zł.