Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Duży popyt na mieszkania

gotowe popyt

Nie słabnie zainteresowanie klientów nowymi mieszkaniami i domami w Krakowie. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwu- i trzypokojowe.

Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań zorganizowało w miniony weekend pierwszą w tym roku 126. Krakowska Giełdę Domów i Mieszkań. Eksperci Małopolskiego Przeglądu Nieruchomości i portalu Krakowska Giełda Mieszkań www.kgm.pl przeprowadzili na giełdzie badanie preferencji klientów. Z analizy wynika, że najwięcej osób poszukuje mieszkań 2- i 3-pokojowych. Są to osoby, które szukają mieszkań dla siebie. W segmencie mieszkań inwestycyjnych dominują mieszkania jednopokojowe o małym metrażu. – Klienci traktujący mieszkanie jako inwestycje chcą zainwestować jak najmniejsze środki przy jak najwyższej rentowności inwestycji – komentuje Dominika Łukawska, ekspert miesięcznika Małopolski Przegląd Nieruchomości.

126. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

126. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

 

Patrząc na oferty deweloperów trudno nie zauważyć niewielkiej podwyżki cen mieszkań. W zależności od lokalizacji ceny mieszkań zdrożały od 2 do nawet 5 proc. Jest to związane z podwyżkami cen gruntów oraz wzrostem cen na rynku budowlanym. Szacuje się, że zarobki w budownictwie wzrosły w ciągu ostatniego roku od 10 do nawet 20 proc. W efekcie przekłada się to na końcowe ceny mieszkań.

126. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

126. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

 

Dużym zainteresowaniem klientów cieszyły się wykłady dla kupujących mieszkania. W ramach giełd Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań na każdej z nich prowadzi działania edukacyjne. Kupujący mogą zapoznać się ze szczegółami procesu zakupu mieszkania, prawami kupujących wynikającymi z ustawy deweloperskiej oraz ze szczegółową dokumentacją. Kolejna giełda odbędzie się 7 – 8 kwietnia 2018 r. w CT Chemobudowa.