Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

W Krakowie powstaje Centrum Rehabilitacji Poland Business Run

gotowe buma Business Run

Fundacja Poland Business Run, która co roku organizuje największą w kraju charytatywną sztafetę, a zebrane środki przekazuje na pomoc osobom po amputacjach, właśnie podpisała umowę z Grupą BUMA. Deweloper nieodpłatnie udostępnił jej dwa lokale w Krakowie, w których prawdopodobnie już wiosną powstanie Centrum Rehabilitacji – pierwsze w Polsce miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnością narządów ruchu znajdą nie tylko niezbędną pomoc fizyczną, ale i wsparcie psychologiczne.

Ośrodek ma zgromadzić pod jednym dachem specjalistów posiadających doświadczenie w pracy z pacjentami po amputacjach i być w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. W nowo powstałym centrum beneficjenci Fundacji nauczą się stawiać pierwsze kroki na protezach, a mieszkańcy Krakowa będą mogli zgłosić się na konsultacje.

– Naszym celem jest stworzenie jednego miejsca skupiającego wykwalifikowany i doświadczony zespół ekspertów, który będzie służył pomocą pacjentom, a także szkolił innych lekarzy i rehabilitantów w pracy z osobami po amputacjach. Centrum zostanie wyposażone w niezbędny sprzęt rehabilitacyjny, aparaturę USG i komputery ze specjalnym oprogramowaniem – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Mamy ogromną nadzieję, że kompletując jeszcze partnerów do adaptacji wykończenia oraz doposażenia centrum będziemy mogli ruszyć z nim na wiosnę – dodaje.

Fundacja Poland Business Run już od jakiegoś czasu organizuje charytatywne akcje, z których środki przeznacza na wyposażenie centrum. Miejsce już jest – dzięki partnerowi projektu, Grupie BUMA, która na ten cel nieodpłatnie udostępniła dwa przestronne lokale przy ul. Odrzańskiej w Krakowie.
– Cieszymy się, że już drugi rok z rzędu mogliśmy pomóc osobom po amputacjach. Tym razem nie tylko będąc sponsorem samego biegu, ale i wspierając Fundację Poland Business Run w otwarciu Centrum Rehabilitacji. Wiemy, że w Krakowie, w którym koncentrujemy swoją działalność deweloperską, miejsca oferującego kompleksową pomoc niepełnosprawnym brakuje. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wesprzeć ten cel … – mówi prezes Grupy BUMA Konrad Dziewoński.

Pacjenci centrum będą mogli skorzystać z pomocy ortopedy, diabetologa, dietetyka, psychologa i psychotraumatologa. Możliwa będzie również kompleksowa rehabilitacja, w tym skuteczna terapia sensoryczna. Fundacja Poland Business Run planuje też powołanie zespołu w dziale analiz i badań do gromadzenia danych i sprawdzania rozwiązań z obszarów opieki i zaopatrzenia ortopedycznego.
W Centrum Rehabilitacji niepełnosprawni nie tylko otrzymają niezbędną pomoc fizyczną, ale też wsparcie psychologiczne, które pozwoli na ich aktywizację zawodową i społeczną, aby mogli wrócić do samodzielnego życia w świecie bez barier.