Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Bez spekulacji w programie “Mieszkanie Plus”

Program „Mieszkanie Plus” zakłada, że przyznane mieszkanie musi być pierwsze, a lokator podpisze umowę na 20-30 lat. Nie będzie w tych kwestiach spekulacji – zaznaczał Wiceprezes BGK Nieruchomości w poniedziałkowej audycji radiowej „W samo południe”
„Mieszkanie Plus” to jedna ze składowych Narodowego Programu Mieszkań, który został przyjęty przez rząd we wrześniu 2016 r. W ramach przygotowywanego projektu lokatorzy będą mogli wykupić mieszkanie, ale nie będą musieli decydować o tym już na początku.
Planowane mieszkania to lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe, a dominować będą trzy-pokojowe. „Budynki będą skromne, „ale (konstrukcja i ściany – PAP) będą z dobrych materiałów. Teraz nie jest ważne, czy podłoga będzie z paneli czy z drewna, bo te elementy są łatwo wymienialne. Trudno zmienić za to ściany”. Według Muszyńskiego spółki Skarbu Państwa, wnoszące grunt do programu „Mieszkanie Plus” będą na nim zarabiać. „Poczta Polska, która podpisała z nami listy intencyjne, dotyczące włączenia do programu czterech dużych działek, na początku będzie czerpała zysk z wynajmu, przez 20-30 lat”.
Średni czynsz w wynajmowanym mieszkaniu ma wynosić od 10 do 20 zł za mkw bez kosztów eksploatacji i mediów. W przypadku najmu z docelowym wykupieniem mieszkania, wyniesie on ok. 12-24 zł za mkw.