Aktualności

Poznaj nowe informacje na rynku

Apartamenty pod wynajem – dobra inwestycja

 • Lwowska_03
 • Lwowska_02
 • Lwowska_01

Lwowska 1 to nowatorski projekt inwestycyjny, w którym poszczególne apartamenty mogą nabywać inwestorzy indywidualni. Całkowicie wykończone i wyposażone apartamenty w standardzie 4-gwiazdkowego hotelu to inwestycja gwarantująca  „więcej niż na lokacie bankowej, bezpieczniej niż na giełdzie.”

Aparthotel Lwowska 1 będzie pierwszym w Krakowie tego typu obiektem zbudowanym od podstaw, a sprzedawanym w systemie inwestycyjnym. Obiekt będzie miał cztery kondygnacje naziemne, gdzie w części mieszkalnej znajdą się apartamenty o powierzchniach od 27 – 91 m2. Średnia powierzchnia
ok. 36m2. Cały parter to część usługowa z lokalami handlowymi 37-175 m2, biurami oraz infrastrukturą aparthotelu, czyli restauracją, recepcją oraz salami konferencyjnymi. Budynek pod poziomem gruntu mieścił będzie przestronny parking zaplecze gastronomii oraz strefę SPA.

Inwestycja w zakup apartamentów na wynajem w ‘Lwowskiej 1’ pozornie nie odbiega zbytnio od innych transakcji tego typu. Różnica natomiast jest znacząca, bowiem pełną obsługą nabywanych lokali zajmie się profesjonalny operator, który całość lokali mieszkalnych wraz z infrastrukturą gastronomiczną, hotelową i rekreacyjną wprowadzi pod wspólną markę Aparthotelu ‘Lwowska 1’, a jego standard będzie porównywalny z czterogwiazdkowym hotelem. Zatem właściciel lokalu nie będzie musiał się martwić  o zapewnienie ciągłości najmu mieszkania, prawidłowe obłożenie w miesiącach niskiego sezonu, szkody w lokalu lub problematycznych sąsiadów. Co więcej, operator będzie wypłacał stały miesięczny czynsz za możliwość korzystania z lokalu, zależny od wielkości mieszkania i stanowiący 6% z zainwestowanych w zakup lokalu środków netto, w skali roku. Przez 10 lat, bo na taki okres podpisywana jest umowa najmu, operator troszczył się będzie o lokal, opłacał koszty utrzymania do wspólnoty mieszkaniowej, dokonywał na własny koszt uzupełnień, napraw i modernizacji. Opieką objęta jest też ewentualna wymiana wyposażenia i elementów wykończeniowych zakupionego Lokalu Mieszkalnego. Po stronie właściciela pozostaje jedynie opłacenie ubezpieczenia lokalu oraz podatku od nieruchomości. Pamiętajmy również, że dla nabywanego lokalu zostanie założona odrębna księga wieczysta i ustanowiony udział w gruncie. Po zakończeniu umowy najmu, zgodnie z wolą właściciela, lokal może funkcjonować zatem również jak standardowy, samodzielny lokal.

Koszt zakupu każdego z nabywanych mieszkań jest stały bez względu na lokalizację w budynku, widok lub piętro i wynosi 8 800 zł netto plus podatek VAT w wysokości 8%. Atutem jest możliwość uzyskania zwrotu podatku VAT oraz prawo do preferencyjnego korzystania  z lokali w aparthotelu .

O obłożenie aparthotelu nie martwi się Mirosław Włosik, prezes zarządu Grupy HCG odpowiedzialny za funkcjonowanie obiektu, współautor sukcesu wielu inwestycji hotelowych w tym hotelu Poziom 511Design Hotel & SPA w Podzamczu koło Ogrodzieńca. Jak mówi – nastawiamy się zarówno na klientów biznesowych jak i turystów indywidualnych oraz grupy  zorganizowane. Na wyniki aparthotelu bez wątpienia pozytywnie wpłynie także rosnące zapotrzebowanie na usługi najmu długoterminowego, generowane głównie przez klienta firmowego. Niebagatelną rolę odgrywa tu także lokalizacja – praktycznie w centrum dzielnicy Podgórze, w bezpośrednim sąsiedztwie głównych tras komunikacyjnych, kilka minut od nowopowstającego przystanku kolejowego Kraków Zabłocie.

Budynek został zaprojektowany przez uznane Biuro Projektów Lewicki-Łatak licznie nagradzane i wyróżniane, w tym za projekt przebudowy Placu Bohaterów Getta w Krakowie (2011 rok). Nie bez znaczenia jest zatem wybór dokonany przez dewelopera chcącego wkomponować budynek w istniejącą tkankę urbanistyczną z uwzględnieniem charakterystycznych dla Starego Podgórza kwartałów zabudowy oraz powagi pl. Bohaterów Getta niemalże bezpośrednio sąsiadującego z inwestycją.

Istotne parametry inwestycji:

 • 137 lokali mieszkalnych
 • średnia powierzchnia mieszkań 35,5 m², w przedziale: 27 – 91 m²
 • 18 lokali usługowych o łącznej powierzchni ok. 1 335 m²
 • 74 stanowiska postojowe na kondygnacji -1
 • cena lokalu mieszkalnego 8 800 zł/m2 netto
 • rozpoczęcie budowy: wrzesień 2014
 • zakończenie budowy, planowane uzyskanie pozwolenia na użytkowanie: lipiec 2016
 • uruchomienie aparthotelu: styczeń/luty 2017

Więcej informacji na:
www.lwowska1.pl